На 13 август 2020 г. бе направена първата копка на дългоочакваната спортна зала на Френската гимназия и това бе повод да си припомним многобройните спортни успехи на нашите ученици през почти 60-годишната история на 9. ФЕГ. В напрегнатите дни на коронавирусната пандемия пропуснахме да отбележим един изключителен успех на нашите волейболисти, които за четвърти път спечелиха турнира по волейбол за Купата на ректора на ХТМУ, проведен от 10 до 14 февруари през тази година като част от XII. Ученически спортен турнир „За купата на Ректора на ХТМУ”. В състезанието взеха участие 20 волейболни отбора от 10 софийски гимназии. Състезанието бе съпътствано от много красота, спортен хъс и усмивки, а до финалите се класираха 8 отбора. Френската гимназия триумфира в турнира по волейбол, като учениците от 9. ФЕГ спечелиха първите места при девойките и юношите на 12-тия волейболен турнир. И двата отбора на нашата гимназия бяха водени от г-жа Марина Ангелова.

Макар и със закъснение поздравяваме нашите спортисти и техния треньор за големия успех!